KTW/fw #2020 KTW/fw #2019 KTW/fw #2018
dla mediów
obserwuj nas na

KTW Fashion Week // 9 ? 12 listopada 2017 r. // Fabryka Porcelany // Katowice

 

Fabryka Porcelany zaprasza na święto mody, na którym najciekawsi projektanci w Polsce zaprezentują swoje kolekcje. KTW Fashion Week jest autorskim projektem Fabryki Porcelany. Do współpracy zostali zaproszeni najlepsi projektanci, o uznanych nazwiskach na rynku oraz wschodzące nazwiska, o których już wkrótce usłyszymy więcej. Tłem dla całego wydarzenia stanie się rewitalizowany kompleks po dawnej fabryce porcelany Giesche. Będzie to największe wydarzenie modowe odbywające się w tym roku w Polsce, gromadzące w jednym miejscu tak wielu znanych projektantów.

?Katowice są miastem muzyki, miastem ogrodów, miastem neonów, miastem desingu.  I mogą zostać miastem mody. Jest tutaj wiele uczelni wyższych, które rozwijają wrażliwość w ludziach, potrzebną do tego, aby tworzyć unikatowe dobra i doznania. Dziś czas na Katowice, które mają  szansę stać się najważniejszym miastem na modowej mapie Polski, a które są Partnerem KTW Fashion Week,? ? mówi Rafał Wyszyński, inicjator KTW Fashion Week i prezes zarządu Fundacji Giesche, organizatora wydarzenia.

Wśród projektantów, którzy od 9 do 12 listopada 2017 r. pojawią się na terenie Fabryki Porcelany, znajdą się m.in. Paprocki&Brzozowski, MMC, Natasha Pavluchenko, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Bizuu, 303 Avenue, Just Paul, Marlu, Laurell, Thecadess, Haratyk, Pilawski oraz wielu innych. Każdy z zaproszonych projektantów pokaże swoją kolekcję, a Tomasz Ossoliński film na temat swojej twórczości. W czasie pokazów swoje kolekcje przedstawią także studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. O skali imprezy może świadczyć fakt, iż odbędzie się 39 pokazów prezentujących 38 marek modowych, 8 wykładów i 2 debaty, a w pokazach weźmie udział ponad  60 modelek i modeli.

Trudno nie docenić rady programowej KTW Fashion Week, bo to: Natasha Pavluchenko - projektantka mody oraz dyrektor artystyczny KTW Fashion Week, Waldek Szymkowiak - uznany choreograf oraz reżyser pokazów mody, Rafał Wyszyński  - inicjator KTW Fashion Week, prezes Fundacji Giesche, Rafał Stanowski ? zastępca redaktora naczelnego Lounge Magazyn, dyrektor ds. PR Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Anna Puślecka -  dziennikarka i ekspert mody, a zarazem rzecznik prasowa wydarzenia, Marianna Dufek ? dziennikarka telewizyjna, członek rady programowej Fundacji Giesche,  Dorota Stania  - inicjatorka licznych projektów, specjalistka pięknego uśmiechu, Robert Wolański ? wybitny fotograf, uznany artysta uhonorowany licznymi nagrodami.

KTW Fashion Week otacza się wyłącznie profesjonalistami. O fryzury zadba team Macieja Maniewskiego, właściciela sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce oraz jurora talent show ?Ostre cięcie?, a o make-upy profesjonaliści światowej marki Estee Lauder. Realizatorem pokazów mody jest Team Lazar,  współpracują z topowymi markami w Polsce oraz na świecie 

?Moda to także element dizajnu, który jest nam w Fabryce Porcelany szczególnie bliski. Niezależnie od masowej mody, zwracanie uwagi na swój wygląd i strój jest jednym z ważniejszych elementów własnej stylizacji.? ? mówi Wyszyński.

Poza pokazami mody w czasie KTW odbywać będą się dyskusje, w czasie których goście oraz uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy moda ma jeszcze sens? Po co nam moda? Czy i jak zmienia się sposób komunikowania mody, czy media społecznościowe zastąpią pokazy mody i projektantów? Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą jak przygotować się na zmiany. Wśród uczestników debat znaleźli się m.in.: Michał Zaczyński, Marcin Różyc, Jessica Mercedes, Herel, Maria Christina Rigano, Anna Męczyńska, Karolina Sulej i wielu innych.

?Chcemy przewrotnie porozmawiać o projektowaniu i prezentowaniu mody, projektów designerski, czy też wprowadzaniu marek na rynek? ? podkreśla Rafał Wyszyński. ?Śląsk ma wiele dobrych i znanych projektów na rynku premium, chcemy pokazać, że takie projekty powinny powstawać nie tylko w stolicy?.

Dzień pierwszy (czwartek) to rozgrzewka przed pokazami, w świat projektów i dizajnu wprowadzą uczestników zaproszeni goście debaty ?Tak to robimy na Śląsku?,  reprezentujący  marki  wywodzące się ze Śląska, bądź mające tu swoje polskie siedziby: Maserati, Natasha Pavluchenko, Tous, On Lemon oraz Tomasz Ossoliński. Debatę poprowadzi popularna śląska dziennikarka Marianna Dufek.

Dzień drugi i trzeci (piątek, sobota) to dni w których odbędzie się razem 36 pokazów. W piątek popołudniu rozpoczną studenci WST. W wieczornej specjalnej sesji swoje projekty pokażą: MARLU, 303 Avenue, Just Paul, KAS KRYST, Lidia Kalita oraz Natasha Pavluchenko. W sobotę popołudniu swoje projekty zaprezentują młodzi projektanci: Sandra Stachura, Jagoda Bartczak, Artur Stec ? pod marką Leser, Paulina Mrożek, ALKAI, Marta Kuszyńska, Ola Bajer, Warsaw Concept Store, Anti by Gibaszewski, Exsud + Pilawski, Angelika Józefczyk, Jarosław Ewert, LOFJU oraz TUNDRA. Wieczorna specjalna sesja to projekty firmowane przez Wysokie Obcasy: Mapaya oraz Acephala, a także Thecadess, Haratyk, PILAWSKI, Bizuu oraz marka wieczoru: MMC. Pokazy poprowadzą znani dziennikarze: Karolina Szostak i Marcin Hładki. After party ON LEMON odbywać się będzie zarówno po drugim, jak i trzecim dniu imprezy. Imprezy uprzyjemni poczęstunek przygotowany przez Prodiż Bistro.

After party ON LEMON odbywać się będzie zarówno po drugim, jak i trzecim dniu imprezy.  Piątkowy wieczór umili koncert Pauliny Przybysz, a potem Spisek Jednego DJ Set. Sobota to elektroniczna impreza z zagranicznym gościem - niesamowicie utalentowaną Rosjanką, występująca pod pseudonimem Ishome. Ciepłe, ale pełne tajemnicy brzmienia, znajdujące się gdzieś na pograniczu techno i downtempo. Oprócz niej będziemy można posłuchać kilku świetnych producentów, m.in. Facheroia. Bilety na aftery można kupować za pośrednictwem platformy goingapp.pl szukając tam imprez klubu muzycznego P23 (goingapp.pl/place/15778/1/p23).

Ostatni dzień (niedziela) to dzień tematyczny poświęcony kobietom w dwóch aspektach. Po pierwsze Wysokie Obcasy i ich panel dyskusyjny oraz wykłady poświęcone modzie. Wystawa okładaek modowych magazynu Wysokie Obcasy ucieszy oko niejednej z osób odwiedzających w Fabryke Porcelany podczas KTW Fashion Week.

Po wtóre niedziela to wyjątkowe ślubne wydarzenie, które organizowane jest wspólnie z wedding.pl. Bridal Day by Wedding.pl  to święto dla osób, które planują ślub. Dziennikarka i prezenterka  Agnieszka Hyży poruszy z gośćmi istotne tematy dotyczące organizacji ślubu i wesela. Przyszłe pary młode będą także miały okazję porozmawiać na temat mody i urody z ekspertami branży współpracującymi z największą ślubną platformą online w Polsce. Oprócz tego w strefie BEAUTY przyszłe Pary Młode będą także miały okazję porozmawiać na temat mody i urody z ekspertami branży współpracującymi z największą ślubną platformą online w Polsce.

Na zakończenie dnia oraz całego wydarzenia czeka na uczestników pokaz mody ślubnej, w którym zobaczymy kolekcje przygotowane przez: duet Paprocki&Brzozowski, Lidię Kalitę oraz Laurell.

Do luksusowych marek idealnie pasować będą samochody Maserati, które będzie można podziwiać przed Fabryką Porcelany. Dodatkowo podczas imprezy KTW Fasion Week do dyspozycji gości będą szoferzy Maserati Pietrzak, którzy luksusowymi sportowymi limuzynami będą wozić gości na miejsce imprezy do Fabryki Porcelany.

Piękna biżuteria firmy Swarovski uzupełniać będzie prezentowane kolekcje, zaś buty do większości pokazów dostarcza polska marka Carinii. Dzięki uprzejmości Hoteli Diament gwiazdy będą się mogły spokojnie odpoczywać w swoich hotelowych pokojach, by przez kilka dni móc w Katowicach podziwiać polską modę.

Dla wszystkich zainteresowanych modą w sobotę i niedzielę dostępna będzie Strefa Showroom KTW, gdzie będzie można zobaczyć projekty, spotkać projektantów i zakupić ich kolekcje., a także sprawdzić najnowszą ofertę wyjazdów biura Neckermann. Strefę słodkości zapewni Prodiż Bistro.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www .ktwfashionweek.pl oraz na profilu na Facebooku.

Wejście na wieczorne pokazy odbywa się za zaproszeniami. Dzienne wydarzenia i pokazy są natomiast otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić 4 dni z modą.

 

Rzecznik prasowy KTW Fashion Week:

Anna Puślecka

Mobile: +48 602 690 885
E-mail: pr@ktwfashionweek.pl

Sobotnie południe, trzeciego dnia KTW FW upływa pod hasłem: wykłady i wywiady - goście specjalni. Tego dnia, o godzinie 14:30 odbędzie się wykład Massimiliano Giornetti - wykładowcy i kierownika wydziału projektowania florenckiej Polimody, oraz byłego dyrektora kreatywnego Ferragamo. Tematem wykładu będzie "Rola wykładowców w multidyscyplinarnej szkole mody. Jak szkolić projektantów jutra w obliczu dynamicznie zmieniającego się świata mody". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem. WSTĘP WOLNY!!

Florencja, 24 lipca 2019 r. - Po zakończeniu roku akademickiego po raz kolejny potwierdzając niezwykły rozwój Polimody, dyrektor Danilo Venturi ogłasza Massimiliano Giornetti dyrektorem działu projektowania, na rozpoczynający się sezon jesienny. Po szesnastoletnim stażu twórczym w Salvatore Ferragamo oraz, podobnie jak sam Venturi, były student, Giornetti jest zorientowanym na przyszłość wyborem florenckiego instytutu. Instytut kształci obecnie 2300 studentów pochodzących z 68 różnych krajów i plasuje się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu w obszarze nauczania, stale dostosowującego się do potrzeb branży.

Masssimiliano Giorentti

"Sukces Polimody odzwierciedla naszą zdolność rozumienia ducha czasu i być może przewiduje go. Obserwując kryzys dużych detalistów, myślę, że branża modowa wkrótce będzie potrzebować nowej fali kreatywności i dobrze wykonanych produktów. Polimoda ma bezpośredni dostęp do specjalistycznej wiedzy we Włoszech i zachwyca różnorodnością etniczną, kulturową i płciową wśród studentów; są to idealne warunki do narodzin współczesnego designu. Spotkanie z Massimiliano było przypadkowe; on wie, jak działa współczesna moda, jest byłym studentem, osiągnął najwyższe poziomy na areanie międzynarodowej i podziela moją wizję. Dzięki niemu będziemy czuć się w szkole bardziej swojsko, co pozwoli nam po raz kolejny przyczynić się do jej sukcesu" wyjaśnia Venturi.

 

Po ukończeniu kierunku projektowania w Instytucie Polimoda, we współpracy z London College of Fashion, Massimiliano Giornetti rozpoczął karierę w Haute Couture w Rzymie wraz z projektantem i absolwentem Polimody Antonem Giulio Grande; zaczynał od działu męskiego w Salvatore Ferragamo w lipcu 2000 r., by następnie przejąć dział kreatywny 4 lata później. W 2010 r. przejął również kolekcję odzieży damskiej, stając się pierwszym dyrektorem kreatywnym Ferragamo i pełniąc tę ​​funkcję przez szesnaście lat. Niezapomniane chwile to pierwsza między-sezonowa kolekcja, której pokaz odbył się w rezydencji filantropa i kolekcjonera sztuki Doris Duke, a także pokaz mody zorganizowany w 2013 roku w skrzydle Denon w Luwrze. To wtedy po raz pierwszy francuskie muzeum wypożyczyło swoją przestrzeń w celu zorganizowania tego typu wydarzenia. W 2017 r. współpracował również przy wznowieniu kultowej chińskiej luksusowej marki Shanghai Tang. Jego przybycie do Polimody oznacza początek ważnego wyzwania, jakim jest dopasowanie się do nowych kreacji mody.

"Polimoda: nomen omen, powiedzieli starożytni. Wieloaspektowa rzeczywistość, demonstracja wielokulturowości doskonale interpretująca ducha czasu " - podkreśla Giornetti. "Wielostronny w swej naturze z powodu wkładu różnych ludzi i kultur, niosący własne wyzwania estetyczne, smakowe i twórcze. Jest współczesnym tyglem we Florencji, mieście renesansu; studiowanie tutaj oznacza ciągłą stymulację poprzez różnorodność estetyczną i impulsy wizualne bardziej wyjątkowe niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Polimoda to duże i nowoczesne laboratorium twórców mody jutra; jest to idealne środowisko do rozwijania niezależnego ducha i całkowitej autonomii myślenia."

"Wracać do Polimody, to jak wracać do domu" - kontynuuje. "To automatyczne odzyskiwanie sił odczytywane wstecz. Ponownie załadowana wersja, która wywołuje silne pragnienie przełamywania wzorców, które stopniowo doprowadziły do ​​dzisiejszego wyczerpanego systemu mody. To idealny czas dla mnie, aby wrócić do deski kreślarskiej, znaleźć linie i zdefiniować sylwetkę, która określi styl następnej dekady. Jest to idealne środowisko do zwiększenia całego kreatywnego potencjału w jednostce, miernika wszystkich rzeczy; prawdziwy neohumanizm ".

KTW Fasion Week .one
KTW Fasion Week .one

KTW Fashion Week Fabryka Porcelany