KTW/fw #2020 KTW/fw #2019 KTW/fw #2018
dla mediów
obserwuj nas na

KTW Fashion Week // 9 ? 12 listopada 2017 r. // Fabryka Porcelany // Katowice

 

Fabryka Porcelany zaprasza na święto mody, na którym najciekawsi projektanci w Polsce zaprezentują swoje kolekcje. KTW Fashion Week jest autorskim projektem Fabryki Porcelany. Do współpracy zostali zaproszeni najlepsi projektanci, o uznanych nazwiskach na rynku oraz wschodzące nazwiska, o których już wkrótce usłyszymy więcej. Tłem dla całego wydarzenia stanie się rewitalizowany kompleks po dawnej fabryce porcelany Giesche. Będzie to największe wydarzenie modowe odbywające się w tym roku w Polsce, gromadzące w jednym miejscu tak wielu znanych projektantów.

?Katowice są miastem muzyki, miastem ogrodów, miastem neonów, miastem desingu.  I mogą zostać miastem mody. Jest tutaj wiele uczelni wyższych, które rozwijają wrażliwość w ludziach, potrzebną do tego, aby tworzyć unikatowe dobra i doznania. Dziś czas na Katowice, które mają  szansę stać się najważniejszym miastem na modowej mapie Polski, a które są Partnerem KTW Fashion Week,? ? mówi Rafał Wyszyński, inicjator KTW Fashion Week i prezes zarządu Fundacji Giesche, organizatora wydarzenia.

Wśród projektantów, którzy od 9 do 12 listopada 2017 r. pojawią się na terenie Fabryki Porcelany, znajdą się m.in. Paprocki&Brzozowski, MMC, Natasha Pavluchenko, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Bizuu, 303 Avenue, Just Paul, Marlu, Laurell, Thecadess, Haratyk, Pilawski oraz wielu innych. Każdy z zaproszonych projektantów pokaże swoją kolekcję, a Tomasz Ossoliński film na temat swojej twórczości. W czasie pokazów swoje kolekcje przedstawią także studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. O skali imprezy może świadczyć fakt, iż odbędzie się 39 pokazów prezentujących 38 marek modowych, 8 wykładów i 2 debaty, a w pokazach weźmie udział ponad  60 modelek i modeli.

Trudno nie docenić rady programowej KTW Fashion Week, bo to: Natasha Pavluchenko - projektantka mody oraz dyrektor artystyczny KTW Fashion Week, Waldek Szymkowiak - uznany choreograf oraz reżyser pokazów mody, Rafał Wyszyński  - inicjator KTW Fashion Week, prezes Fundacji Giesche, Rafał Stanowski ? zastępca redaktora naczelnego Lounge Magazyn, dyrektor ds. PR Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Anna Puślecka -  dziennikarka i ekspert mody, a zarazem rzecznik prasowa wydarzenia, Marianna Dufek ? dziennikarka telewizyjna, członek rady programowej Fundacji Giesche,  Dorota Stania  - inicjatorka licznych projektów, specjalistka pięknego uśmiechu, Robert Wolański ? wybitny fotograf, uznany artysta uhonorowany licznymi nagrodami.

KTW Fashion Week otacza się wyłącznie profesjonalistami. O fryzury zadba team Macieja Maniewskiego, właściciela sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce oraz jurora talent show ?Ostre cięcie?, a o make-upy profesjonaliści światowej marki Estee Lauder. Realizatorem pokazów mody jest Team Lazar,  współpracują z topowymi markami w Polsce oraz na świecie 

?Moda to także element dizajnu, który jest nam w Fabryce Porcelany szczególnie bliski. Niezależnie od masowej mody, zwracanie uwagi na swój wygląd i strój jest jednym z ważniejszych elementów własnej stylizacji.? ? mówi Wyszyński.

Poza pokazami mody w czasie KTW odbywać będą się dyskusje, w czasie których goście oraz uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy moda ma jeszcze sens? Po co nam moda? Czy i jak zmienia się sposób komunikowania mody, czy media społecznościowe zastąpią pokazy mody i projektantów? Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą jak przygotować się na zmiany. Wśród uczestników debat znaleźli się m.in.: Michał Zaczyński, Marcin Różyc, Jessica Mercedes, Herel, Maria Christina Rigano, Anna Męczyńska, Karolina Sulej i wielu innych.

?Chcemy przewrotnie porozmawiać o projektowaniu i prezentowaniu mody, projektów designerski, czy też wprowadzaniu marek na rynek? ? podkreśla Rafał Wyszyński. ?Śląsk ma wiele dobrych i znanych projektów na rynku premium, chcemy pokazać, że takie projekty powinny powstawać nie tylko w stolicy?.

Dzień pierwszy (czwartek) to rozgrzewka przed pokazami, w świat projektów i dizajnu wprowadzą uczestników zaproszeni goście debaty ?Tak to robimy na Śląsku?,  reprezentujący  marki  wywodzące się ze Śląska, bądź mające tu swoje polskie siedziby: Maserati, Natasha Pavluchenko, Tous, On Lemon oraz Tomasz Ossoliński. Debatę poprowadzi popularna śląska dziennikarka Marianna Dufek.

Dzień drugi i trzeci (piątek, sobota) to dni w których odbędzie się razem 36 pokazów. W piątek popołudniu rozpoczną studenci WST. W wieczornej specjalnej sesji swoje projekty pokażą: MARLU, 303 Avenue, Just Paul, KAS KRYST, Lidia Kalita oraz Natasha Pavluchenko. W sobotę popołudniu swoje projekty zaprezentują młodzi projektanci: Sandra Stachura, Jagoda Bartczak, Artur Stec ? pod marką Leser, Paulina Mrożek, ALKAI, Marta Kuszyńska, Ola Bajer, Warsaw Concept Store, Anti by Gibaszewski, Exsud + Pilawski, Angelika Józefczyk, Jarosław Ewert, LOFJU oraz TUNDRA. Wieczorna specjalna sesja to projekty firmowane przez Wysokie Obcasy: Mapaya oraz Acephala, a także Thecadess, Haratyk, PILAWSKI, Bizuu oraz marka wieczoru: MMC. Pokazy poprowadzą znani dziennikarze: Karolina Szostak i Marcin Hładki. After party ON LEMON odbywać się będzie zarówno po drugim, jak i trzecim dniu imprezy. Imprezy uprzyjemni poczęstunek przygotowany przez Prodiż Bistro.

After party ON LEMON odbywać się będzie zarówno po drugim, jak i trzecim dniu imprezy.  Piątkowy wieczór umili koncert Pauliny Przybysz, a potem Spisek Jednego DJ Set. Sobota to elektroniczna impreza z zagranicznym gościem - niesamowicie utalentowaną Rosjanką, występująca pod pseudonimem Ishome. Ciepłe, ale pełne tajemnicy brzmienia, znajdujące się gdzieś na pograniczu techno i downtempo. Oprócz niej będziemy można posłuchać kilku świetnych producentów, m.in. Facheroia. Bilety na aftery można kupować za pośrednictwem platformy goingapp.pl szukając tam imprez klubu muzycznego P23 (goingapp.pl/place/15778/1/p23).

Ostatni dzień (niedziela) to dzień tematyczny poświęcony kobietom w dwóch aspektach. Po pierwsze Wysokie Obcasy i ich panel dyskusyjny oraz wykłady poświęcone modzie. Wystawa okładaek modowych magazynu Wysokie Obcasy ucieszy oko niejednej z osób odwiedzających w Fabryke Porcelany podczas KTW Fashion Week.

Po wtóre niedziela to wyjątkowe ślubne wydarzenie, które organizowane jest wspólnie z wedding.pl. Bridal Day by Wedding.pl  to święto dla osób, które planują ślub. Dziennikarka i prezenterka  Agnieszka Hyży poruszy z gośćmi istotne tematy dotyczące organizacji ślubu i wesela. Przyszłe pary młode będą także miały okazję porozmawiać na temat mody i urody z ekspertami branży współpracującymi z największą ślubną platformą online w Polsce. Oprócz tego w strefie BEAUTY przyszłe Pary Młode będą także miały okazję porozmawiać na temat mody i urody z ekspertami branży współpracującymi z największą ślubną platformą online w Polsce.

Na zakończenie dnia oraz całego wydarzenia czeka na uczestników pokaz mody ślubnej, w którym zobaczymy kolekcje przygotowane przez: duet Paprocki&Brzozowski, Lidię Kalitę oraz Laurell.

Do luksusowych marek idealnie pasować będą samochody Maserati, które będzie można podziwiać przed Fabryką Porcelany. Dodatkowo podczas imprezy KTW Fasion Week do dyspozycji gości będą szoferzy Maserati Pietrzak, którzy luksusowymi sportowymi limuzynami będą wozić gości na miejsce imprezy do Fabryki Porcelany.

Piękna biżuteria firmy Swarovski uzupełniać będzie prezentowane kolekcje, zaś buty do większości pokazów dostarcza polska marka Carinii. Dzięki uprzejmości Hoteli Diament gwiazdy będą się mogły spokojnie odpoczywać w swoich hotelowych pokojach, by przez kilka dni móc w Katowicach podziwiać polską modę.

Dla wszystkich zainteresowanych modą w sobotę i niedzielę dostępna będzie Strefa Showroom KTW, gdzie będzie można zobaczyć projekty, spotkać projektantów i zakupić ich kolekcje., a także sprawdzić najnowszą ofertę wyjazdów biura Neckermann. Strefę słodkości zapewni Prodiż Bistro.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www .ktwfashionweek.pl oraz na profilu na Facebooku.

Wejście na wieczorne pokazy odbywa się za zaproszeniami. Dzienne wydarzenia i pokazy są natomiast otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić 4 dni z modą.

 

Rzecznik prasowy KTW Fashion Week:

Anna Puślecka

Mobile: +48 602 690 885
E-mail: pr@ktwfashionweek.pl

KTW Fasion Week .one
KTW Fasion Week .one
KTW Fashion Week – Mentors & New Gen. now
3 edycja największego wydarzenia mody w Polsce już 10-13 października!
Wykłady #KTWFW 2019
Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach w ramach trzeciej edycji KTW Fashion Week
Millennial Dinner KTW3
Kolacja ekspertów mody i przedstawicieli mediów w ramach 3 edycji KTW Fashion Week

.newsy

.o KTW

 

"Mentors & New Gen. now" – pod nowym, nieco odświeżonym hasłem będzie przebiegać 3 edycja KTW Fashion Week. Największe wydarzenie mody w Polsce tym razem odbędzie się miesiąc wcześniej, czyli między 10-13 października 2019.

Tegoroczne wydarzenie w Fabryce Porcelany ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów, ma być dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody. Będzie też dużo edukacji, wykładów i spotkań z ciekawymi gośćmi z Polski i zagranicy. Wyłącznym Partnerem-Szkołą Mody podczas KTW FW będzie włoska Polimoda, uczelnia znana na całym świecie, która ufunduje nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji, w lipcu 2020 roku, dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta . Gościem specjalnym KTW FW będzie Arianna Casadei, która jest trzecim pokoleniem kierującym światowym imperium produkującym luksusowe buty. Wydarzeniem bez precedensu w Polsce będzie pokaz Haute Couture złożony z kolekcji Adama Leja – znanego w Europie kolekcjonera Haute Couture.

Podczas KTW Fashion Week zobaczymy w sumie prawie 30 pokazów mody.

Organizatorzy KTW Fashion Week chcą aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza: ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń. Bardziej niż pokazywanie ubrań na wybiegu liczy się dziś wypowiedź artystyczna. I o tym będzie traktować 3 edycja wydarzenia.

.team KTW

.lineup

  1. czwartek 10.10
  2. piątek 11.10
  3. sobota 12.10
  4. niedziela 13.10
1900

Promocja ksiazki „PARAGRAFY MODY”- spotkanie z prawniczkami Magdaleną Niewelt oraz Moniką Chylak/WSTĘP WOLNY

POKAZY DZIENNE

1400

Darya Wierzbicka, Piotr Popiołek, Mateusz Jarmuła/WSTĘP WOLNY


PRZERWA

1500

MINDLESS, Falarz, ODIO x Cincio/WSTĘP WOLNY

WYKŁAD I PANEL:
VADEMECUM MŁODEGO PROJEKTANTA

1630 - 1730

SHOWROOM.pl
wykład Kasi Wosiek - Managing Director z platformy sprzedazowej SHOWROOM.pl: „Fashion e-commerce - czyli jak ugryźć sprzedaż online w Polsce”
17:15-17:30 – pytania od publiczności/WSTĘP WOLNY

1730 - 1830

ELLE Polska
Marcin Świderek, Marta Kowalska i Karolina Limbach: „Błędy popełniane przez projektantów na pierwszym etapie ich kariery. Jak ich uniknąć?”
18:15-18:30 – pytania od publiczności/WSTĘP WOLNY

POKAZY WIECZORNE

1930

Pokaz Galeria Katowicka/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM

2000

Duet RAD, Kuta HOUSE, Adrian Krupa/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM


PRZERWA

2100

Kata Szegedi (Wegry), Waleria Tokarzewska-Karaszewicz,
Bobkova (Ukraina)
/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM


PRZERWA

2200

Bizuu, Maciej Zien/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM


PRZERWA

2300

pokaz Haute Couture kolekcjonera Adam Leja.
Historia powojennej francuskiej mody
(Dior, YSL, Chanel, Paco Rabanne, Therry Mugler i inni)
/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM

WYKŁADY I WYWIADY
- GOŚCIE SPECJALNI

1100

Wywiad z Adamem Leja na temat jego kolekcji i pokazu Haute Couture podczas KTW FW. Moderuje Michał Zaczyński/WSTĘP WOLNY

1130

Alberto Campagnolo – wykład: „Rzemiosło i New Gen. - rodzący się mariaż dwóch pokoleń”/WSTĘP WOLNY

1200

Wywiad z Dominiką Nowak na temat jej kolekcji Vanda Novak. Moderuje Michał Zaczyński/WSTĘP WOLNY

1230

Tiziana Tini – wykład: „Kiedy New Gen. staje się Mentorem - czy nowe technologie i ich zastosowanie są obecnie polem ścierania się tych pokoleń?”/WSTĘP WOLNY

1300 - 1400

PRZERWA

1400

Ania Kuczynska – wywiad z czołową polską projektantką na temat jakości w pracy projektanta oraz tego jak z sukcesem prowadzić od dwóch dekad markę i utrzymywać własne DNA.Moderuje Michał Zaczyński/WSTĘP WOLNY

1430

Massimiliano Giornetti – wystąpienie wykładowcy i kierownika wydziału projektowania florenckiej Polimody oraz byłego dyrektora kreatywnego Ferragamo: „Rola wykładowców w multidyscyplinarnej szkole mody. Jak szkolić projektantów jutra w obliczu dynamicznie zmieniającego sią świata mody”./WSTĘP WOLNY

1500

Arianna Casadei – wywiad z reprezentantka trzeciego pokolenia rodziny Casadei, twórców imperium luksusowych butów.Moderuje Michał Zaczyński/WSTĘP WOLNY

POKAZY DZIENNE

1630

Sakowska, Kamil Wesołowski, PtASZEK/WSTĘP WOLNY


PRZERWA

1730

Marlena Czak, Jan Chodorowicz, Karolina Siarkowicz/WSTĘP WOLNY

POKAZY WIECZORNE

2030

Agnieszka Maciejak, Vicher, PILAWSKI/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM

2130

Marta Banaszek, Blikvanger (Gruzja), MMC Studio/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM


PRZERWA

2200

Julia Fusiecka, Tomasz Ossolinski/WSTĘP Z ZAPROSZENIEM

1100

Spotkanie autorskie z Anetą Kręglicką, bizneswoman i Miss World 1989. PERSONALITY - tematem rozmowy będzie siła osobowości i to co się za nią kryje: charakter, charyzma, styl i wybory. Moderuje Anna Puślecka/WSTĘP WOLNY

KTW Fashion Week Fabryka Porcelany

.miejsce

Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Impreza odbywa się w XIX-wiecznej Fabryce Porcelany w Katowicach, którą w 2012 roku postanowiła uratować Fundacja Giesche, przejmując ruiny i dając im nowe życie.

Teraz jest to jedno z najciekawszych miejsc OFF-owych na Śląsku i jedna z wzorcowych rewitalizacji. Kończą się remonty. Widać ludzi, widać czerwoną cegłę, widać normalne codzienne życie i pracę.

Fabryka Porcelany pęka w szwach. Zostało w niej jednak miejsce do organizowania imprez kulturalnych. To klub muzyczny P23 w samym sercu kompleksu. Teraz, dzięki coraz ciekawszym imprezom, cała Polska może dowiedzieć się o uroku tego miejsca.
Smaku wszystkiemu dodaje zlokalizowane w Fabryce Porcelany BISTRO PRODIŻ, które może się poszczycić przepyszną i fantazyjną kuchnią oraz najwyższym na świecie piecem do pieczenia pizzy wbudowanym w starym pofabrycznym kominie.

Wspieranie inicjatyw związanych z modą i designem było od początku jednym z celów Fundacji, która współpracuje ze wszystkimi uczelniami artystycznymi Śląska i nie tylko.

.kontakt

 

Umowy, patronaty

Rafał Wyszyński

Mobile: +48 501 238 175
E-mail: r.wyszynski@fabryka-porcelany.pl

Organizacja produkcji

Barbara Musik

Mobile: +48 698 227 388
E-mail: biuro@ktwfashionweek.pl

 

Dyrektor Kreatywna 
& Media Relations

Anna Puślecka

Mobile: +48 602 690 885
E-mail: anna@ktwfashionweek.pl

 

Backstage

Agnieszka Wyszyńska

Mobile: +48 531 531 669
E-mail: a.wyszynska@fabryka-porcelany.pl

 

Dyrektor Artystyczny

Arek Vaz

Mobile: +48 793 404 055
E-mail: arek@ktwfashionweek.pl

 

 

 

Potwierdzanie zaproszeń:

E-mail: biuro@ktwfashionweek.pl

 

Kontakt ogólny:

Fundacja Giesche

ul. Porcelanowa 23
40-246 Katowice
Tel./fax 32 353 10 56